Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Szanowni Państwo

Zwracam się ponownie z prośbą o podjęcie ścisłej współpracy ze służbami wojewody w celu identyfikacji podmiotów prowadzących bez zezwolenia placówki zapewniające całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub w podeszłym wieku. Mimo obowiązywania przepisów dotyczących zasad działania placówek, wiedza obywatelska w tym zakresie nie jest wystarczająca, o czym świadczą wciąż powstające i funkcjonujące placówki nielegalne, znajdujące usługobiorców.

Rozpowszechnianie na poziomie samorządowym informacji o wykazie placówek zamieszczonym na stronie internetowej MUW w Warszawie (w którym figurują wyłącznie placówki posiadające zezwolenie) pozwoli uwrażliwić mieszkańców Mazowsza na kwestie świadomego wyboru miejsca całodobowego pobytu dla swoich bliskich. Wykaz powyższych jednostek znajduje się na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rejestr-placowek-zapewniajacych-calodobowa-opieke-osobom-niepelnosprawnym-przewlekle-chorym-lub-osobom-w-podeszlym-wieku-w-tym-prowadzonych-na-podstawie-przepisow-o-dzialalnosci-gospodarczej

Istotne jest bowiem ograniczenie liczby osób decydujących się na korzystanie z usług placówek nielegalnych. Placówki te często ze względu na niższy koszt pobytu oferują usługi na minimalnym poziomie, nie gwarantują odpowiedniej kadry, a tym samym nie zapewniają bezpieczeństwa przebywającym w nich osobom.

Zwracam się do Państwa z prośbą o niezwłoczne przekazywanie do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie powziętych informacji o możliwości funkcjonowania placówek zapewniających całodobową opiekę, które nie widnieją w rejestrze wojewody. W trosce o zdrowie i życie osób wymagających wsparcia, zwracam się o wprowadzenie z Państwa strony „kontroli społecznej”, która umożliwi sprawną reakcję na niepożądaną działalność. Uprzejmie proszę również o zamieszczenie na Państwa stronach internetowych, aktualnych informacji w zakresie wyboru placówki opieki całodobowej (link: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/bezpiecznywybor-placowek-opieki-calodobowej).

 

Z poważaniem

Wojewoda Mazowiecki

Konstanty Radziwiłł

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-01-13 11:30:27przez:
Opublikowano:2022-01-13 00:00:00przez: Paweł Wiśniewski
Podmiot udostępniający: Gmina Zbuczyn
Odwiedziny:96

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo