Widok z drona na Zbuczyn

III Forum Organizacji Pozarządowych

Ponad 100 osób wzięło udział w III Forum Organizacji Pozarządowych w naszej gminie – inicjatywy rozpoczętej przez Wójta Gminy Zbuczyn Huberta Pasiaka.

Gościem honorowym wydarzenia była Pani Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Tym razem spotkaliśmy się w nowym, przepięknym Centrum Edukacji Rolniczej w Zawadach, które w tym roku zostało oddane do użytku.

Poruszyliśmy wiele ważnych tematów:

🔹️ dr Antoni Bartosz przedstawił koncepcję oraz pokazał wizualizację Domu Bociana w Krzesku – Centrum Wiedzy i Doświadczania (pomysł bardzo spodobał się naszym organizacjom).

🔹️ nasz ekodoradca Jacek Kędzierski wygłosił pouczający wykład na temat zanieczyszczeń powietrza w naszej gminie i jak możemy im zapobiegać ♻️

🔹️Andrzej Rybus-Tołłoczko – specjalista od współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprezentował nowe możliwości z jakich może korzystać nasz trzeci sektor oraz przedstawił nowe obowiązki związane z wprowadzeniem Krajowego Systemu Elektronicznych Faktur, który już wkrótce będzie obowiązkowy dla nas wszystkich – zarówno przedsiębiorców jak i działaczy trzeciego sektora.

Nie zabrakło oczywiście czasu na integrację

Wszyscy uczestnicy mogli porozmawiać przy wspaniałym poczęstunku przygotowanym przez nasze najnowsze Koło Gospodyń Wiejskich „Złote Kłosy” w Zawadach

Mamy nadzieję, że nowa świetlica będzie Wam służyć

Dziękujemy również Stowarzyszenie Sokial za organizację tego ważnego dla naszej gminy wydarzenia

Liczymy na to, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej.